A Dunaújvárosi Egyetem 2023. március 27-én fogadta a Bánki Technikum Erasmus projektje keretében a Dunaújvárosba látogató külföldi középiskolásokat.

Szilárdi Edina, a Nemzetközi Iroda irodavezetője köszöntötte a közel 50 fős diák sereget. Az eseményt az egyetem bemutatásával kezdte, ahol szó volt a képzésekről, a campusról, illetve a családias légkörről. A prezentáció után 3 csoportra bontva a diákok betekintést nyerhettek intézményünk hegesztő és roncsolásos anyagvizsgáló laboratóriumába, illetve a gépműhelybe is.

(Szilárdi Edina irodavezető tartott angolul előadást a Dunaújvárosi Egyetemről. forrás: Szerdahelyi Éva – DUE)

5 külföldi partneriskolából érkeztek hozzánk egy hétre lengyel, olasz, német és török nemzetiségű tanulók. A diákok többsége technikumi oktatásban vesz részt, így a délutánon a gépészeti és informatikai képzésünk bemutatására fektettek nagyobb hangsúlyt. Az Erasmus + Pályázat során az egyes országok diákjai egy közös Robotika projekten dolgoznak, mely projekt eredményeit a projekttalálkozón prezentálják.

(A campus túra előtti pillanatok. forrás: Szerdahelyi Éva – DUE)