A Dunaújvárosi Egyetemen 2021. május 12-én XI. alkalommal került megrendezésre, a pandémiás helyzetre való tekintette a Teams felületen, a Tehetségnap. 5 szekcióban összesen 34 előadás szerepelt, melyet 36 szerző 20 témavezető segítségével készített. Nagy örömünkre szolgált a levelezős hallgatók csatlakozása és a külföldi hallgatók nagy arányú részvétele.
Tehetségnapi kiadvány 2021 elérhetősége
Szekció |
előadás |
szerző |
témavezető |
helyezés |
Különdíj |
Informatikatudományi |
9 |
9 |
4 |
3 |
1 |
Műszakitudományi |
4 |
4 |
4 |
2 |
- |
Neveléstudományi |
3 |
4 |
4 |
1 |
- |
Társadalomtudományi |
11 |
12 |
5 |
5 |
1 |
Társadalomtudományi (angol) |
7 |
7 |
3 |
3 |
1 |
Összesen |
34 |
36 |
20 |
14 |
3 |
A díjazottak és konzulenseik:
Informatikatudományi szekció
1. helyezett: Marija Krstevska Konzulens: Ordy Ákos, főiskolai tanársegéd cím: AI-Based Performance Enhancement of Motor Driver
2. helyezett: Abdulrazzak Alsssouki Konzulens: Dr Váraljai Marian, főiskolai docens cím: Deepfake
3. helyezett: Takahiro Fujiwara Konzulens: Dr Joós Antal, egyetemi docens cím: Circle Covering With a Margin
Különdíj: Vámosi Zoltán Konzulens: Dr Király Zoltán, egyetemi docens cím: Proof of concept pályázat keretén belül megvalósu[1]ló körkamerás rendszer fejlesztése
Műszakitudományi szekció
1. helyezett Szikszai Kristóf Konzulens: Dr Bajor Péter főiskolai docens cím: Ipari felhasználásra tervezett intelligens robotfűnyíró fejlesztése
2. helyezett: Horváth Gergely Konzulens: Dr Katona József , egyetemi docens cím: : Faszenes grillvezérlő elektronika arduino segítségével
Neveléstudományi szekció
1. helyezett: Munkhzul Dorjsuren konzulens: Dr. Tóth Andrea, főiskolai docens cím: Sociometric analysis among secondary school stu[1]dents in bilingual vocational training
Társadalomtudományi szekció
1.helyezett: Ihász Leandro Konzulens: Horváthné Fábián Myrtill, gazdasági tanár cím: Az Amazon népszerűsége a válságos időkben
2. helyezett: Gyöngyösi Zsófia Konzulens: Dr. Keszi-Szeremlei Andrea, főiskolai tanár cím: : Zöld rendszám, és ami mögötte van
2. helyezett: Liszkai Loránd, Tóth Gergő Konzulens: Dr. Szabó Csilla Marianna, egyetemi docens cím: A hazai E-sport helyzetének felmérése a fiatalok körében
3. helyezett: Gálné Bengő Evelin Konzulens: Fejes Csilla, egyetemi tanársegéd cím: Bútorvásárláshoz kapcsolódó fogyasztói szokások vizsgálat
3. helyezett: Jeges Miklós Konzulens: Szpisák Tamás, tanszéki mérnök cím: EDDA Művek Miskolc
Különdíj: Ódor Liliána Konzulens: Dr. Varga Anita, főiskolai docens cím: A gluténérzékenyek fogyasztási szokásainak vizs[1]gálata a pandémiás helyzetben
Társadalomtudományi (angol nyelvű) szekció
1. helyezett Ksenija Smolović Konzulens: Catherine Enoredia Odorige, egyetemi adjunktus cím: Getting people to say yes
2. helyezett: Prabal Shetty Konzulens: Dr. habil Falus Orsolya Fruzsina, egyetemi docens cím: Data protection in india
3. helyezett: Berna Büyükkol Konzulens: Dr. habil Falus Orsolya Fruzsina, egyetemi docens cím: Hate speech on Social media
Különdíj: Sabir Taghizade Konzulens: Kovács Szilvia, egyetemi tanársegéd cím: Wolt - A telling example of a prosperous startup
A díjazottaknak és konzulenseiknek gratulálunk és további sikereket kívánunk!
Dr. Pázmán Judit Melkovics János Dr Kővári Attila
Tudományos és Kutatási Rektorhelyettes TGMCs elnöke TDT elnök
Dósáné Pap Györgyi
TDT titkár