Az országban elsőként a Dunaújvárosi Egyetem (DUE) tartott Pannónia Napot.
A Pannónia Ösztöndíjprogram 2025. márciusában egy éves lett. Ebből az alkalomból Egyetemünk megrendezte a „Pannónia Nap a DUE-n” című rendezvényt.
Benkó Marcell, a Dunaújvárosi Egyetemért Alapítvány főigazgatója köszöntőjében hangsúlyozta, hogy „az elmúlt egy évben annyi hallgatói mobilitás, kiutazás valósult meg, mint a korábbi három Erasmusos évben összesen. A Tempus Közalapítvánnyal egy újabb megállapodás egy újabb megállapodás aláírására került sor, melynek keretében további kvótákat kap az intézményünk.”
(Balról: Benkó Marcell főigazgató, Bodrogi Richárd főigazgató, Dr. András István rektor, Dr. Balázs László oktatási rektorhelyettes. Fotó: Szerdahelyi Éva – DUE)
Az Egyetem részéről Dr. András István rektor köszöntötte a résztvevőket. Tájékoztatójában kiemelte, hogy „a környező országokkal sokkal hatékonyabb az együttműködés. Célunk az, hogy a hallgatóink világlátottabbak legyenek, melyre a Tempus Közalapítvány által biztosított Pannónia Ösztöndíjprogram tökéletes lehetőséget ad.”
Bodrogi Richárd, a Tempus Közalapítvány főigazgatója elmondta, hogy „a 21 megújult egyetem számára nyitottuk meg a Pannónia Ösztöndíjprogramot. A résztvevők a világ bármely pontjára el tudnak utazni e program segítségével. A hallgatóknak teljesértékű kreditelismerést biztosítunk, hogy az ösztöndíjprogramban való részvétel ne okozzon csúszást a tanulmányaikban. Célunk, hogy 2030-ra elérjük a 20 ezer kifelé irányuló mobilitást a felsőoktatásban.”
(Bodrogi Richárd, a Tempus Közalapítvány főigazgatója. Fotó: György Anna – DUE)
Dr. Balázs László oktatási rektorhelyettes hangsúlyozta, hogy „a Pannónia Ösztöndíjprogram keretein belül eddig 43 hallgatói és 18 oktatói mobilitás valósult meg, az idei tanév végéig pedig további 45 hallgatói és 27 oktatói kiutazás fog teljesülni. A rövidtávú mobilitás keretében hallgatók és az oktatók együtt vesznek részt a programon. Az is fontos, hogy az oktatók is tapasztalatot tudjanak szerezni nemzetközi közegben, előkészítve a következő mobilitási programot.”
Az esemény a külföldi egyetemek online bemutatkozásával folytatódott. Horvátországból bejelentkezett a PAR University of Applied Sciences, Spanyolországból a University of Zaragoza-Polytechnic School Teruel és a UCAM Catholic University of Murcia. A rendezvény végén Strasszer Ábnert hallgathattuk meg, aki jelenleg Németországban folytatja tanulmányait a hosszútávú mobilitás program keretein belül.