Három rangos hazai felsőoktatási intézmény is elindította azt a biztosítási- és pénzügyi szaktanácsadói szakirányú továbbképzést, amelyet a piacvezető Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt. innovatív kezdeményezése hívott életre.
A hiánypótló oktatási program elsőként 2023 szeptemberében a győri Széchenyi István Egyetemen vette kezdetét, majd 2024 februárjától a Miskolci Egyetem és a Dunaújvárosi Egyetem (DUE) is csatlakozott a programhoz. A képzés célja, hogy a hallgatók olyan gyakorlatias, naprakész és magas szintű elméleti tudást kapjanak, amellyel azonnal megállják a helyüket a modern pénzügyi szektorban.
A program sikerét és a hallgatók kitartó munkáját bizonyítja, hogy 2026. július 3-án ismét megrendezték a közös diplomaátadó ünnepséget, ezúttal a Széchenyi István Egyetemen.

A diplomaátadón a DUE részéről Dr. Balázs László oktatási rektorhelyettes és Dr. Keszi-Szeremlei Andrea intézetigazgató vettek részt.
Dr. Balázs László ünnepi beszédében hangsúlyozta, hogy a közel hároméves együttműködés remek példája annak, hogy az Egyetem maga is mennyit tanulhat a kiváló piaci szereplőktől. Rektorhelyettes úr kiemelte, hogy nagy öröm számára, hogy a DUE 21 hallgatója is átvehette a biztosítási- és pénzügyi szaktanácsadói diplomáját vagy a képzésről szóló tanúsítványát.
A Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt. és az egyetemek összefogása kiváló példája annak, hogyan tud a versenyszféra és az akadémiai világ együttműködni a munkaerőpiaci igények kiszolgálása érdekében.














