Lezárult a Dunaújvárosi Egyetem és a Klebelsberg Központ által szervezett ötödik „Kreatív matematika verseny”, melyre idén közel 500 csapat nevezett be.
A színvonalas mezőnyből az izgalmas döntőbe (amely 2025. április 10-én került megrendezésre) végül 12 csapat jutott tovább, képviselve az általános és a speciális kategóriát. A megmérettetés három fordulón keresztül tette próbára a fiatalok matematikai tudását és kreativitását.
(A versenyen Dr. Rajcsányi-Molnár Mónika intézményfejlesztési és általános rektorhelyettes is köszöntötte a versenyzőket. Fotó: Szerdahelyi Éva – DUE)
A verseny első részében a döntős csapatok egyedi bemutatókkal kápráztatták el a zsűrit és a közönséget. A prezentációk során nem csupán a csapatok mutatták be magukat, hanem lenyűgöző módon tárták fel a matematika és a művészetek közötti rejtett összefüggéseket. A diákok kreativitásának köszönhetően a jelenlévők betekintést nyerhettek abba, hogy milyen matematikai elvek fedezhetőek fel híres festményekben, zenei kompozíciókban és más művészeti alkotásokban.
A második feladatrészben a csapatoknak egy óra állt rendelkezésükre, hogy 23 komplex matematikai feladványt oldjanak meg. Ez a forduló a logikai gondolkodást, a precizitást és a gyorsaságot egyaránt próbára tette.
A verseny izgalmas zárásaként egy Kahoot kvízre került sor, ahol villámgyorsasággal kellett, hogy válaszoljanak 12 matematikai kérdésre.
Az ötödik MaTech verseny két kategóriában hirdetett győztest. Az általános kategóriában az „¯\\_ツ)_/¯” csapat bizonyult a legjobbnak, míg a speciális kategóriában az Alma csapat érdemelte ki az első helyet.
A Dunaújvárosi Egyetem és a Klebelsberg Központ elkötelezett a tehetséggondozás és a matematika népszerűsítése iránt. A Matech versennyel a szervezők nem csupán azokat a diákokat kívánják megszólítani, akik a legjobb eredményeket érik el a tantárgyból, hanem mindenki mást is, aki érdeklődik a logikai úton megoldható feladatok iránt, szeret játszani, alkotni, és nem fél ehhez mobiltelefont, tabletet, kamerát vagy éppen a mesterséges intelligenciát felhasználni. A szervezők remélik, hogy a verseny a jövőben is hasonlóan nagy érdeklődésre tart majd számot.
(Fotó: Szerdahelyi Éva – DUE)