Tudtad, hogy országszerte nagy kereslet van a végzős anyagmérnökökre? Ritka és értékes tudás az övék nem is beszélve arról, hogy az egyik legizgalmasabb mérnöki területről beszélünk, amit Magyarországon nagyon kevés helyen oktatnak.

 

Egyetemünk eltörölte a minimumponthatárt és már nem szükséges emelt szintű érettségi sem.

De mit csinál az anyagmérnök?

Minden az alapanyagokkal kezdődik. Így van ez a műanyag poharak gyártásától az űrkutatásig. Első feladat a megfelelő kiinduló anyag kiválasztása. Ezt követi a gyártási folyamat, technológia megtervezése. A gyártás során a kész termék tulajdonságainak megtartása, javítása mellett a gazdasági szempontokat figyelembe véve folyamatosan finomítják fejlesztik az anyagokat és az eljárásokat. A késztermékek jellemzőinek tesztelése is anyagmérnöki feladat.

A minőségellenőrzést, termék auditálást végző, elsősorban külföldi tulajdonú cégek is szívesen alkalmaznak anyagmérnököket, akik bizonyos területekre specializálódva nemzetközi karriert futhatnak be.

Hol tanulhatsz anyagmérnöknek?

A Dunaújvárosi Egyetem a kezdetektől foglalkozik anyagmérnök képzéssel. Ma már a fémek és ötvözeteiken túl, a hallgatók tanulnak a műanyagokról, kerámiákról és a kompozit anyagokról is. A közelmúlt újdonsága, hogy megjelentek a nukleáris technológiába bevezető tárgyak.

A Paks II. Zrt.-vel közösen kialakított kutatási és fejlesztési központ 1,5 milliárd forintos fejlesztést követően magas színvonalú, egyes elemeiben egyedülálló laborkörnyezetet biztosít az anyagvizsgálatok ipari és tudományos célú felhasználására.

További információért kattints a linkre: https://www.uniduna.hu/anyagmernoki

 

Jelentkezz te is a Dunaújvárosi Egyetemre és szerezd meg a sikeres karrierhez szükséges biztos tudást!