Milyen szerepet tölt be a magyar felsőoktatásban a DUE?  Honnan alakult és mivé lett az intézmény? Hogyan kapcsolódnak az atomenergiával kapcsolatos kutatások a Dunaújvárosi Egyetemhez?  Ezekre a kérdésekre keresték a választ az „Innovátor” című magazinműsorban.

 

Az Innovátor című magazinműsor magyar kutatók fejlesztéseit, mérnöki bravúrokat, érdekesebbnél-érdekesebb innovációikat és műszaki megoldásokat közérthető nyelven bemutató műsor a TV2 csatornán.

A műsorban Süli János elnök, Dr. András István rektor és Dr. Pázmán Judit egyetemi docens adott interjút elmondta. Elmondták, hogy a DUE Paks Kompetencia- és Kutatóközpont Roncsolásos- és Roncsolásmentes Vizsgálólaboratórium tevékenysége elsősorban az új paksi blokkok építése kapcsán felmerülő fémek, fémötvözetek tulajdonságaira, használhatóságára fókuszál.

Dr. Pázmán Judit egyetemi docens kiemelte, hogy „az egyik kutatási téma közvetlenül a Paksi Atomerőmű blokkjaihoz kapcsolódik. A most üzemelő reaktortartály anyagainak az öregedésével, termikus fáradásával foglalkozunk”.

 

(Dr. Pázmán Judit egyetemi docens. Forrás: Innovátor)

 

Dr. András István, az egyetem rektora hangsúlyozta, hogy „a DUE az egy alkalmazott tudományok egyeteme, ahol a gyakorlatorientált, a probléma fokúszú oktatásra helyezzük a hangsúlyt.”

 

(Dr. András István rektor. Forrás: Innovátor)

 

Süli János, a Dunaújvárosi Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke kiemelte, hogy „a DUE egy kis egyetem, de a régióban szeretnének meghatározók lenni. Olyan szakemberképzést, felnőttképzést szeretnénk kialakítani, amely kielégíti a régióban lévő cégeknek a munkaerőigényét.”

 

(Süli János kuratóriumi elnök. Forrás: Innovátor)