Markánsan emelkedtek a bejutáshoz szükséges ponthatárok az államilag támogatott képzéseken.
Az elmúlt évekhez hasonlóan továbbra is nagy népszerűségnek örvendett a Dunaújvárosi Egyetem (DUE) a felvételizők körében. A 2024-es általános felvételi eljárás során több, mint 1000 hallgató nyert felvételt intézményünkbe. A most szeptemberben kezdő hallgatókkal együtt már közel 3500 diák kezdi meg tanulmányait az egyetem falain belül, amely még nőni fog a pótfelvételi eljárás során felvettekkel.
Dr. András István rektor hangsúlyozta, hogy a DUE számára kiemelten fontos a műszaki képzési terület. Az anyagmérnök és gépészmérnök képzéseket az idei pontszámok jelentős emelkedése mellett is több mint 200 hallgató választotta.
Rektor úr kiemelte, hogy a kuratóriumi döntéssel összhangban idén 1064 fővel nő az egyetem létszáma. „Az általános felvételi eljárásban a tavalyi évhez képest markánsan megemeltük a bejutáshoz szükséges ponthatárokat az államilag támogatott képzések esetében. Az idei évben több olyan szak is van, ahol 400 pont felett volt az átlagpontszám: ilyen például a gazdálkodási és menedzsment (nappali 411; levelező 462) és a kommunikáció és médiatudomány (levelező 495). Különösen szívmelengető számomra, hogy a gépészmérnöki alapképzés esetén is több, mint 100 ponttal nőtt (levelező 436) az átlagpontszám a tavalyi évhez képest.”
A DUE nagy figyelmet fordít a hallgatói lemorzsolódás csökkentésére is. „A pontszám emelkedése mellett továbbra is sok hallgatót veszünk fel. Ez egy új korszak az egyetemünk életében, hiszen egyre jobb képességű diákokat oktathatunk. Magas színvonalú oktatás feltétele egyetemünkön biztosított, jól felkészült oktatói gárdával és korszerű laborokkal rendelkezünk. Az elmúlt években ide jelentkező hallgatóktól azt a visszajelzést kaptuk, hogy a Dunaújvárosi Egyetemen megszerzett diplomának az értéke piacképes, a végzősök könnyen el tudnak helyezkedni az ország határain belül és kívül egyaránt.” – tette hozzá Dr. András István rektor.
Rektor úr nyomatékosította, hogy a DUE regionális szerepe jelentős, hiszen az itt végzettek közel 80% a régióban marad dolgozni és alapít családot.