A Dunaújvárosi Egyetem Hallgatói Önkormányzatának (EHÖK) tagjai látogatást tettek a Siófoki Állatvédő Alapítványnál 2024. június 13-án.

A látogatásuk célja a menhely működésének megismerése és az ott élő állatok jólétéhez való aktív hozzájárulás volt.

(A Dunaújvárosi Egyetem Hallgatói Önkormányzat tagjai. Fotó: EHÖK)

Az Alapítvány munkatársai örömmel fogadták a látogatókat, és körbevezették őket a menhelyen. A vendégek örömmel bekapcsolódtak a kutyasétáltatásba, boldogan vitték ki a kutyákat a friss levegőre, amiért az állatok szemmel láthatóan hálásak voltak.

A nap végén a dunaújvárosi delegáció kutyatápot adományozott az Alapítványnak és kifejezték szándékukat, hogy a jövőben is szeretnék folytatni a hasonló jellegű önkéntes tevékenységeket.

(Az EHÖK által adományozott kutyatáp. Fotó: EHÖK)

Az EHÖK bízik benne, hogy ez a példaértékű kezdeményezés másokat is inspirál az önkéntes munkára. A közös munka ismét rámutatott arra, hogy kis összefogással is nagy dolgokat lehet elérni, az állatok iránti szeretet és felelősségvállalás pedig összeköti az embereket.