A XXXII. Nemzetközi Hegesztési Konferencia nagy sikert aratott a Dunaújvárosi Egyetemen (2024. június 6-8 között), ahol a szakma legkiválóbbjai gyűltek össze, hogy megosszák a hegesztés és rokon eljárásainak legújabb eredményeit.

(Süli János, a Dunaújvárosi Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke a konferencián. Fotó: DUE)

Az eseményt Süli János, a Dunaújvárosi Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke nyitotta meg. A konferencia fókuszában a gépesítés, az automatizálás, a biztonságos munkavégzés és a fenntarthatóság állt.

A résztvevők betekintést nyerhettek a korszerű hegesztési, vágási és additív gyártási technológiákba, valamint megismerhették a digitalizáció, a robotok és a mesterséges intelligencia hegesztésben betöltött szerepét. A konferencián kiemelt szerepet kapott a hidrogéntechnológia és az atomenergia jövője is.

(A konferencia ünnepélyes megnyitóján. Fotó: DUE)

A konferencia főbb témái:

• Korszerű hegesztési, vágási és additív gyártási technológiák
  • Gépesítés és automatizálás a hegesztésben
  • Biztonságos és egészséges munkavégzés
  • Hidrogéntechnológia és atomenergia
  • Digitalizáció, robotok és mesterséges intelligencia a hegesztésben
  • Hegesztett kötések és termékek minőségellenőrzése