A Dunaújvárosi Egyetemen 2024. tavaszi félévében a HSUP kurzust 19 hallgató végezte el sikeresen, közülük hét hallgató ösztöndíjas támogatásban is részesült. Ezúttal a nappalis, végzős évfolyamú, illetve a gazdaságinformatikus, kommunikáció- és médiatudomány szakos hallgatók közt volt a legnépszerűbb a program, amelynek keretében négy projekt is született.

A Hungarian Startup University Program (HSUP) a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) kezdeményezésére 2020-ban indult.

A HSUP kurzust 2024-ben országosan 1505 hallgató végezte el sikeresen. 180 projektből 167 kerül a bírálóbizottság elé értékelésre. 2024. június második felében derül ki, hogy ki az a 15 csapat, melynek minden tagja 1.000.000 Ft kiemelt ösztöndíjban részesül. A legjobb csapatok tagjai részt vehetnek a Demo Dayen (ahol befektetők előtt „pitch-elhetnek”, vagyis eladhatják projektjüket).

A Dunaújvárosi Egyetemen futó 2024-es projektek tagjai:

• EcoQuest
    • Sojnóczki Máté: Dunaújvárosi Egyetem
    • Váczi Dániel: Dunaújvárosi Egyetem
    • projektgazda: Barta Patrik: Dunaújvárosi Egyetem
    • mentor: Kovács Roland, CEO, POZI NETWORK ZRT.

• FutaPék
    • Bordás Bianka Bernadett: Nyíregyházi Egyetem
    • Erdélyi Dorina: Semmelweis Egyetem
    • projektgazda: Juhász Laura Petra: Dunaújvárosi Egyetem
    • mentor: Müller Tamás: POZI.IO - CMO & WOMEN STARTUP COMPETITION – FOUNDER
  • GreenBoX
    • Alföldi Kíra: Dunaújvárosi Egyetem
    • Nagy Levente Robin: Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem
    • projektgazda: Palocsai Linda: Dunaújvárosi Egyetem
    • mentor: Horváth Emese: SZERVEZETFEJLESZTÉSI TANÁCSADÓ ÉS MOTIVÁCIÓS TÉRKÉP ELEMZŐ

• Hey!Coach
    • Hermann Dénes: Budapesti Corvinus Egyetem
    • Zsemlye Adél: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
    • projektgazda: Horváth Benedek: Dunaújvárosi Egyetem
    • mentor: Rozenberga Baiba, HEAD OF STARTUPS @ MBH FINTECHLAB

2024. június 18-án rendezi meg a Dunaújvárosi Egyetem a HSUP záró rendezvényét. A hibrid formában megtartott workshop részleteiről ITT olvashatnak.