A Nemzeti Tehetségprogram támogatásával 2024. május 15-én került megrendezésre a Dunaújvárosi Egyetem (DUE) XIV. Tehetségnapja.

A Tehetségnap DUE Bánki Donát Technikum középiskolai szekció előadássorozatán a diákok lenyűgöző tudásukkal és prezentációs készségükkel kápráztatták el a zsűrit és a hallgatóságot. Az angol nyelvű előadások témái a belsőégésű motorok történetétől az okostelefonok evolúcióján át a digitális pénzügyi projektekig terjedtek. A diákok emellett bemutatták az állatvilág kommunikációját, a hazai mozdonygyártás remekműveit, és hasznos tanácsokat adtak az utazási szokásokkal kapcsolatban. A tehetségnap záró előadása a mesterséges intelligencia jövőjét járta körül.

A zsűri döntése alapján Balogh Mátyás (I. hely), Valaczka Marcell (II. hely) és Mészáros Nándor (III. hely) nyert díjat, Boros László pedig különdíjban részesült.

További információ a duol.hu oldalán olvasható.

(Fotó: Antal Lajos)

Szívből gratulálunk a díjazottaknak!