A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) elkötelezett a felsőoktatásban tanuló fiatalok körében a sport népszerűsítése mellett. E célkitűzés jegyében került megrendezésre 2024. május 11-én az Íjász Egyetemi Kupa a MATE Kaposvári Campusán.

A verseny célja az íjászat népszerűsítése az egyetemisták és főiskolások körében. A megmérettetésen. több mint 10 egyetem 20 hallgatója és oktatója vett részt.

A Dunaújvárosi Egyetem Televíziós műsorkészítő szakos hallgatója, Molnár Karolin Ráchel kiemelkedő eredményt ért el, a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Karolin 2012-ben ismerkedett meg a sportággal, közel tíz éve versenyszerűen űzi. 2016-ban Országos Bajnoki címet szerzett, majd részt vett a Suli Íjász Bajnokságon, Nemzeti Bajnokságokon, sőt, Európa- és Világbajnokságokon is.

(Fotó: DUE)

Szeretettel gratulálunk Molnár Karolin Ráchelnek a kiemelkedő eredményéhez!