2024-ben a Dunaújvárosi Egyetemet (DUE) 1457 fő választotta első helyen.

Az idei évben a felsőoktatásba országosan összesen 120 990 fő jelentkezett (a tavalyi évhez képest megközelítőleg hatezer fővel kevesebb). A DUE-n az előző évben 1172 fő volt az első helyes jelentkezők száma, ez idén pedig 1457 fő, amely 24%-os növekedést jelent a tavalyi évhez képest.

A legnépszerűbb alapképzéseknek a Gépészmérnök, a Gazdálkodási és Menedzsment, valamint a Mérnökinformatikus bizonyult. Külön öröm az Intézmény számára, hogy a Műszaki Menedzser nappali képzésre több mint háromszoros volt a jelentkezés 2023-hoz képest. A Kommunikáció és médiatudomány, valamint az Anyagmérnöki alapképzést közel ugyanannyian jelölték a DUE-n első helyen, mint tavaly.

A jelentkezők körében országosan az egyik legnépszerűbb a pedagógusképzés volt. A Dunaújvárosi Egyetemen a Szakoktató alapképzésre, valamint a Tanári-mérnöktanári mesterképzésre is többen jelentkeztek, mint a tavalyi évben.