Szakmai együttműködés a Dunaújvárosi Egyetem (DUE) és a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar között (PTE-ÁOK).

A DUE hallgatói VR segítségével virtuális űrállomásokat látogathatnak meg, űrhajósokkal találkozhatnak, vagy akár egy űrutazást is átélhetnek. A virtuális valóság alkalmazásával kívánják a PTE ÁOK jövő orvosait képezni.

A két egyetem szakértői közötti szakmai egyeztetésre 2024. február 27-én Pécsett került sor. A látogatás során a DUE képviselői megtekinthették a PTE ÁOK jól felszerelt tanműhelyeit, a röntgenkészülékeket, valamint a „PotePedia” rendszert, ami egy többnyelvű, folyamatosan frissített tudásbázis, amely az orvostanhallgatók tanulási folyamatait segíti és elemzi.

Köszönjük a PTE ÁOK és a Mediskills Lab csapatának a vendéglátást!

(A PTE ÁOK virtuális valóság laborjában VR kesztyűk és mozgáskoordinációt segítő eszközöket próbálhattak ki a vendégek. Fotó: DUE)