Hogyan működik a napmotor? Fedezd fel velünk!

2023. szeptember 16 és 22 között rendezték meg az Európa Mobilitási Hetet. A programsorozat zárórendezvénye az Autómentes Nap volt, melynek központi helyszíne minden évben a dunaújvárosi Petőfi liget. A péntek délelőtti rendezvényen a Dunaújvárosi Egyetem is képviseltette magát, ahol az érdeklődők érdekes kísérletekkel találkozhattak.

(Megmérték a gyerekek, hogy mekkora decibellel kiabálnak. Fotó: Szerdahelyi Éva – DUE)

Az érdeklődő diákok a Napmotor működési elvét nézhették meg, valamint választ kaphattak arra a kérdésre, hogy vajon miért jó a napelem, a napelemes rendszer? Megvizsgálták a mikroszkóp felbontóképességét és egy egyszerű nagyítóval is „játszadozhattak” az arra járók.

(Folyékony nitrogénbe márthattak faleveleket és megfigyelték annak viselkedését. Fotó: Szerdahelyi Éva – DUE)