Az ELTE Origó Nyelvi Centrum ingyenes próbavizsgát rendez angol és német nyelvből.

• Az ELTE Origó Nyelvi Centrum ingyenes próbavizsgát rendez német nyelvből B2 szinten, melynek célja az, hogy a nyelvtanulók hitelesen felmérhessék nyelvtudásukat. A próbavizsgán a teljes írásbeli vizsga (olvasáskészség, íráskészség és közvetítés), és a szóbeli vizsga beszédértés része próbálható ki.

A vizsga hossza:

• B2 írásbeli: 180 perc
  • B2 Beszédértés: ~30 perc

A próbavizsga feladatai teljesen megegyeznek az éles vizsgán használt feladatokkal.

Szótárhasználat: magyar-német, német-magyar, és egynyelvű, könyv formátumú általános szótárok használhatóak végig a teljes vizsga időtartama alatt, a beszédértés vizsgarész alatt is, a szöveghallgatások közötti szünetben.

• Az ELTE Origó Nyelvi Centrum ingyenes egynyelvű Origó MONO próbavizsgát szervez angol nyelvből B2 és C1 szinten, melynek célja az, hogy a nyelvtanulók hitelesen felmérhessék nyelvtudásukat, illetve kipróbálhassák ezt az új vizsgát. A próbavizsgán a teljes írásbeli vizsga (olvasáskészség, íráskészség), és a szóbeli vizsga beszédértés része próbálható ki.

A középfok (B2) és a felsőfok (C1) szerepel a választható szintek között.

A vizsga hossza:

• B2 írásbeli: 120 perc
  • B2 Beszédértés: ~30-35 perc
  • C1 írásbeli: 150 perc
  • C1 Beszédértés: ~35 perc

Szótárhasználat: magyar-angol, angol-magyar, és egynyelvű, könyv formátumú általános szótárok használhatóak végig a teljes vizsga időtartama alatt, a beszédértés vizsgarész alatt is, a szöveghallgatások közötti szünetben.

A vizsgák időpontja: 2023. október 18. 14:00.