Dr. habil Falus Orsolya Fruzsina, egyetemi docens a Dunaújvárosi Egyetem képviseletében Törökországba utazott.

Az Ağri Ibrahim Çeçen Egyetem alapjait az1967-1968-as évben fektették le, mai nevén 2008. június 28-a óta zajlik az épületeik falai között az oktatás. Az intézmény 9 kart üzemeltet, melyből a Dunaújvárosi Egyetemen is megtalálható oktatási terület a pedagógiai, bölcsészettudományi, közgazdaság- és igazgatástudományi, társadalomtudományi, illetve természettudományi- és műszaki tudományág.

Dr. habil Falus Orsolya Fruzsina egyetemi docenstől megtudtuk, hogy az oktatási feladatokon kívül két nyilvános előadásra is sor került. Továbbá az Egyetem rektorával, nemzetközi rektorhelyettesével és kollégáival egy közös egyeztetésre is sor került, ahol az intézmények közötti tudományos lehetőségek kerültek megvitatásra.