Van műszaki érzéked? Biztos szakmát szeretnél, magas fizetéssel? Mi megtaláltuk neked az igazit!

Mely szakmák azok manapság, amellyel biztos karriert tudsz befutni a munkaerőpiacon? A Diplomás Pályakövetési Rendszer adatait áttekintve egyértelműen elmondható, hogy azok, akik a mérnöki képzéseket választják biztos és jól fizető karriert tudnak elérni a nagyvilágban.

A technológia dinamikus fejlődésének köszönhetően a XXI. században szinte minden folyamathoz, tevékenységhez már mérnök szakemberek bevonása szükséges. Egy jól megválasztott képzés kiválasztásával garantált a sikeres jövőkép elérése. Ilyen képzés a Dunaújvárosi Egyetem Gépészmérnöki alapképzése is.

Köztudott, hogy a Dunaújvárosi Egyetem műszaki, mérnöki területe országosan is elismert. Az itt végzett hallgatók mindegyike 3 hónapon belül szakmában helyezkedik el, jelentősen magasabb fizetéssel, mint az országos átlag.

A Dunaújvárosi Egyetemen Karbantartás és Mechatronika szakirányon tanulhatnak gépészmérnök hallgatóink. Fontos megjegyezni, hogy ezzel a két specializációval a jármű, atomenergetika, nukleáris, elektromobilitás vagy akár az építő ipar is garantáltan jó lehetőséget tud kínálni elhelyezkedésre.

A képzés - igazodva az európai normákhoz - moduláris szerkezetű, kreditrendszerű. Az előírt természettudományi és műszaki alapozó tantárgyak mellett kiemelt szerepe van a számítógéppel támogatott műszaki ábrázolási, szerkesztési, tervezési (CAD), szervezési (CIM), gyártási (CAM), méréstechnikai és minőségbiztosítási (CAQ) ismereteknek és CNC technológiáknak.

A képzés részeként idegen nyelveket, magas fokú számítógépes, informatikai ismereteket oktatunk, korszerű vállalkozási, jogi és menedzsment-tudás megszerzése mellett. 2022-ben zárult a Paksi Kompetencia és Kutatóközpont projektje az egyetemen, mely során a 1,5 milliárd forintos beruházás segítségével a már meglévő gépparkot, valamint az oktatást fejlesztettük és új laboroat alakítottunk ki.

Ha felkeltette érdeklődésedet a cikkünk akkor látogass el az alábbi oldalra:

Vagy gyere el te is a Dunaújvárosi Egyetem Nyílt Napjaira:

online: 2022. december 20. 17:00 ( https://www.facebook.com/events/1823445204677118/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22extra_data%22%3A%22%22%2C%22mechanism%22%3A%22left_rail%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark%22%7D%2C%7B%22extra_data%22%3A%22%22%2C%22mechanism%22%3A%22calendar_tab_event%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark_calendar%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D )

kontakt: 2023. január 21.