Dr. András István a Dunaújvárosi Egyetem rektora Szocsiban tárgyalt a MEPhI (Moscow Engineering Physics Institute) egyetem rektorával a XII. Atomexpo kiállítás margóján.

Az atomenergia egyre fontosabb szerepet tölt be napjaink energiaellátásában. A világ nukleáris iparának legnagyobb szakkiállítását, az Atomexpot, immáron 12. alkalommal rendezték meg az oroszországi Szocsiban november 21-22. között. Az eseményen oktatási együttműködési keretmegállapodást kötött a Dunaújvárosi Egyetem és a Roszatom bázisegyeteme, a Federal State Autonomous Educational Institution of Higher Education - National Research Nuclear University.

A megállapodás, melyet a két intézmény rektora, Dr. András István (DUE) és Dr. Vladimir Shevchenko (MEPhI) írt alá, a jövőben hozzáférést biztosít a Roszatom VVER reaktortechnológiájának oktatásához.