Ismerjétek meg a Dunaújvárosi Egyetem gazdálkodási és menedzsment képzését!

A Dunaújvárosi Egyetem gazdálkodási és menedzsment képzésének célja, olyan közgazdász szakemberek képzése, akik vállalkozások, pénzügyi intézmények, költségvetési szervezetek pénzügyi folyamatait és a szükséges szervezeti rendszereket átlássák és kialakítsák.

A végzettek alkalmasak a számviteli feladatok irányítására, politikájának és számvitel rendjének kialakítására, a költséggazdálkodás rendszerének kialakítására, fejlesztésére és működtetésére.

Gyakorlati és elméleti órákon keresztül sajátíthatod el a gazdász szakot, melyből aztán több irányba is specializálódhatsz.

Specializációk:

• Pénzügy és adózás
  • Vállalkozásmenedzsment
  • Üzleti kommunikáció

Neked ajánljuk ezt a szakot, ha:

• érdekelnek a folyamatok, összefüggések
  • élvezed a folyamatos változást
  • érdekel a gazdaság működése
  • kedveled a vezető szerepet, csapatmunkát

Elhelyezkedésre pár példa:

• Közgazdász
  • Könyvelés
  • Pénzügyi-számviteli tevékenység szervezése
  • Vezetés támogatás

A képzés 7 féléves, van lehetőség nappali és levelező tagozaton is elvégezni. Az állami ösztöndíjas képzéshez 400 pont szükséges, az önköltséges képzéshez pedig 280 pont. Az alapképzésbe való bekerüléshez minimum egy emelt szintű érettségire van szükség, kivéve, ha rendelkezel diplomával, vagy FOSZK (Felsőoktatási szakképzés) végzettséggel.