Dr. Burány Nándor 1958. január 3-án született Zentán, akkori Jugoszláviában. Belgrádi Egyetem Villamosmérnöki Karán védte meg a doktori disszertációját.

Dr. Burány Nándor öt évet dolgozott a Dunaújvárosi Főiskola Informatikai Intézetében, mint főiskolai docens. A Főiskolán villamosságtan és elektronika témakörébe tartozó tantárgyakat oktatott.

Dr. Burány sikeresen kutatott a szakterületén. Számos szakcikket írt a nemzetközileg jegyzett recenzeált szaklapokban. A publikációi széleskörben olvasottak voltak és nagyszámban idézték. Közismert volt a szaktudása a nemzetközi nagyvállatoknál is, számos olyan probléma megoldásában segített, amit addig nem tudtak megoldani.

Személyében jó szakembert és sokoldalú tudással rendelkező, becsületes kollégát veszítettünk, nyugodjon békében.