A Mathias Corvinus Collegium Roma Tehetség Program pályázatot hirdet, olyan tehetséges roma fiatalok számára, akik főiskolai/egyetemi tanulmányikat már befejezték vagy az utolsó évüket teljesítik.

Az Aranypánt Ösztöndíjas Program célja, hogy felvételt nyert hallgatók számára hat alkalmas képzést biztosítson, amelynek a végén –a legjobban teljesítők számára – fizetett szakmai gyakorlati helyet kínál fel, az adott szakmai területének megfelelően.

A Program fő elemei:

• Előadások
  • Mentoráció
  • Fizetett szakmai gyakorlat
  • Nyelvórák

Kinek szól?

Azon roma hallgatóknak, főiskolai/egyetemi tanulmányikat már befejezték vagy az utolsó évüket teljesítik.

Hogyan pályázhatok?

A pályázat leadásához szükséges dokumentumok:

• Önéletrajz
  • Motivációs levél
  • Diploma másolata
  • Nyelvvizsga-bizonyítvány másolata
  • Maximum egy oldal terjedelmű szakmai célokat megfogalmazó terv (Formázási követelmények: Times New Roman betűtípus, 1,5 sorköz, 12-es betűméret, sorkizárt igazítás.)

A felvételi eljárás menete:

A legszínvonalasabb pályázati anyagokat beküldő jelentkezőket behívjuk egy felvételi elbeszélgetésre az MCC központjába (1016 Budapest, Somlói út 49-53). Az interjú időtartama kb. 25-30 perc, a beszélgetés során szó esik a jelentkező céljairól, tanulmányairól, jövőbeli terveiről és érdeklődési területeiről. A felvételi pontszám a beadott pályázati anyag és a szóbeli beszélgetés értékeléséből együttesen képződik. Ezek alapján kerülnek kiválasztásra a programunkhoz leginkább illeszkedő tehetséges jelentkezők.

Jelentkezési határidők: 2021. július 14. – 2021. augusztus 31.

Felmerülő kérdés esetén fordulj bizalommal Rontó Renátához, az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címen.