Üzbegisztánban sikerrel ért véget a 2021. június 21-23-án megrendezett első Üzbég-Magyar Rektori Fórum.

Az eseményen a Magyar Rektori Konferencia küldöttsége, köztük a Dunaújvárosi Egyetem részéről Dr. Pázmán Judit tudományos és kutatási rektorhelyettes is részt vett. A magyar delegáció vezetője Pacsay-Tomassich Orsolya, a Magyar Diplomáciai Akadémiáért és a Stipendium Hungaricum Programért felelős államtitkár volt.

A Taskentben június 20-án kezdődött három napos rendezvény fókusza az oktatás, a tudomány és a technológia közötti kapcsolat modernizálásáról szólt a felsőoktatásban. A szamarkandi fórum során az állami egyetem 7 szándéknyilatkozatot írt alá 6 magyarországi egyetemmel, köztük a Dunaújvárosi Egyetemmel is.