2021. május 11-én délután a Dunaújvárosi Egyetemen Területi Innovációs Platform (TIP) alapítására kerül sor a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal és az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakpolitikai támogatásával.

Az alapító esemény időpontja:
2021. május 11. kedd 13.00

Helyszín:
Dunaújvárosi Egyetem TEAMS felülete

Területi Innovációs Platform célja, hogy a térségi innovációs környezet meghatározó szereplőinek– szakpolitikusok, felsőoktatási és kutató intézmények, vállalkozások és szakmai szervezetek – kapcsolatai helyi szinten is megerősödjenek, az intelligens szakosodási stratégia mentén fokozva egy-egy térség innovációs képességét.

Az alapító eseményt élőben közvetítjük a Microsoft Teams programon. A regisztrációs felület kitöltésével részese tud lenni az együttműködés ünnepélyes aláírásának.

Regisztráció:

Program:
13:00 – 13:05 Dr. András István, a Dunaújvárosi Egyetem rektorának köszöntője

13:05 – 13:10 Dr Szabó István, az NKFI Hivatal tudományos és nemzetközi elnökhelyettesének köszöntője

13:10 – 13:20 Dunaújvárosi Egyetem Területi Innovációs Platform – Dunaújváros Alapító Nyilatkozat ünnepélyes aláírása

13:20 – 13:35 Innovatív jelen, eredményes jövő
előadó: Dr Szabó István, elnökhelyettes, NKFI Hivatal

13:35 – 13:50 Az egyetem KFI tevékenységeinek bemutatása
előadó: Dr. Pázmán Judit, tudományos és kutatási rektorhelyettes, Dunaújvárosi Egyetem

13:50 Zárszó
Dr. Kadocsa László, Tudományos Tanács Elnöke, Dunaújvárosi Egyetem

A TIP alapító eseményen való online részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.