Ebben az évben az érdeklődőknek lehetőségük lesz bepillantást nyerni városunk egyetemének mindennapjaiba, ráadásul akár otthonról online!

Idén az érdeklődők az informatika és a természettudományok rejtelmeibe kapnak betekintést. Az elektromobilitástól egészen az e-kereskedelemig szinte minden aktuális területet érinteni fogunk.

A hagyomány kezdete egészen 2015-ig nyúlik vissza, akkor volt az első olyan félév az egyetemen, melynél az egyes képzések óráit megnyitották a város és a régió lakosai számára. A kezdeményezés célja, hogy a Dunaújvárosban és a környékén élők számára az Egyetem megnyissa kapuit, és az érdeklődők izgalmas kurzusok formájában bekapcsolódhassanak képzéseinkbe.

Ez a digitális rendezvény a jelentkezők számára a Dunaújvárosi Egyetem jóvoltából ingyenes.

A Mindenki Egyetemére bárki jelentkezhet, akit a meghirdetett előadások témái közül valamelyik érdekel. Természetesen lehetőség van egy, kettő, vagy akár az összes meghirdetett online órán részt venni.

A jelentkezés egyetlen feltétele a regisztrációs űrlap kitöltése, melyet a következő linkre kattintva tudnak elérni:

Érdeklődni lehet: Szabó Eleonóra tanulmányi előadónál e-mailben: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. és a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., címen.

Jelentkezési határidő: az előadást megelőző nap

A Mindenki Egyetemén olyan előadások közül választhatnak, mint:

Elektromobilitás

Előadó: Dr. Odry Péter

Időpont: 2021. április 10. 9:00-10:30

Számítástechnika történet az őskortól napjainkig

Előadó: Dr. Király Zoltán

Időpont: 2021. április 10. 13:00-14:30

Véges tartományok és a sík fedése kongruens körökkel

Előadó: Dr. Joós Antal

Időpont: 2021. április 17. 9:00-10:30

Drónok világa - Játék vagy munka? Képzelet vagy valóság?

Előadó: Adamcsik János

Időpont: 2021. április 17. 10:45-12:15

Az e-kereskedelem kihívásai

Előadó: Mihalovicsné Kollár Anita

Időpont: 2021. április 17. 13:00-14:30

A Duna és a Smart Grid kapcsolata

Előadó: Dr. Szabó István

Időpont: 2021. április 17. 14:45-16:15

A Dunaújvárosi Egyetem vár mindenkit sok szeretettel a fiatalabb generációtól akár a nyugdíjasokig!