A legfrissebb adatok szerint idén több, mint 11 százalékkal többen jelentkeztek a felsőoktatásba, mint tavaly, ennek ellenére a Dunaújvárosi Egyetemen mintegy 38%-os emelkedés látható az elsőhelyes jelölések tekintetében.

A legnépszerűbb alapképzési területek az első helyes jelentkezési adatok alapján a következők voltak:

• gazdálkodási és menedzsment 5387,
  • pszichológia 4338,
  • ápolás és betegellátás 3087,
  • kereskedelem és marketing 2928,
  • mérnökinformatikus 2700,
  • pénzügy és számvitel 2074,
  • gyógypedagógia 1819,
  • nemzetközi gazdálkodás 1775,
  • kommunikáció és médiatudomány 1729,
  • turizmus-vendéglátás 1597 jelentkezővel.

A felsorolásból jól látható, hogy a mérnökinformatika, gazdálkodási és menedzsment, valamint a kommunikáció és médiatudomány képzések nálunk is megtalálhatók. Újabb indok, hogy minket válassz az előtted álló sorrendmódosítási időszakban.

Az elektronikus eljárásban felvételizők közül az alábbi adatok állnak rendelkezésre:

• az első véglegesített jelentkezés: 2020.12.28. 12:35,
  • a legutolsó olyan regisztráló, aki még idejében tudott véglegesíteni: 2021.02.15.23:53,
  • a leggyorsabb kitöltés: 05:53,
  • átlagéletkor: 24 év,
  • legidősebb jelentkező: 74 éves. – tudtad, hogy tavaly a DUE-ra jelentkezett az év legidősebb hallgatója?

A jelentkezéssel kapcsolatban az alábbi fontos határidők vannak még:

A kormány kulcsfontosságúnak tartja, hogy a legmagasabb színvonalú, korszerű képzésben részesüljenek a diákok, ezt szem előtt tartva az elmúlt években teljesen átalakította a szakképzés rendszerét; továbbá változtatásokba és fejlesztésekbe kezdett a felsőoktatás területén is.

Forrás: https://unilife.hu/egyetem/20210319-legfrissebb-adatok-felveteli-idei-nepszeru-kepzesek.html