Egészen március 10-ig tudod leadni a jelentkezésed valamelyik duális partnerhez! Mutatjuk, miket kell tudnod!

A duális képzés lényege, hogy a duális hallgató az elméleti oktatásban a többi hallgatóval együtt vesz részt a főiskolán, egyetemen, a gyakorlatot azonban partnerszervezetnél tölti. Hallgatói szerződést kötnek vele, mely szerint fizetést kap, illetve szabadság is jár neki.

De miért jó?

Mert magában foglalja a gyakorlatot, a jövedelmet és a diplomát:

• A duális hallgató gyakorlatai során szakképzett mentorok segítségével munkatapasztalatot szerez, mellyel hatalmas előnyhöz juthat karrierjének elindításában,
  • valamint a duális képzés teljes ideje alatt fizetés illeti meg.
  • Az elméleti képzésben nem duális hallgatótársaihoz hasonlóan vesz részt, velük egyenértékű diplomát szerez.
  • A felsőfokú végzettség számos területen jelent előnyt a munkaerőpiacon.
  • A duális képzési gyakorlóhelyek a kiválasztott hallgatókkal hallgatói munkaszerződést kötnek.

Hogyan működik a hallgatói munkaszerződés?

• A munkaszerződés alapján a hallgatónak a duális képzés teljes idejére – mind a gyakorlati, mind az elméleti periódusok alatt – havi fizetés jár.
  • A fizetés legalább a kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 65 százaléka. A gyakorlattal (tényleges munkával) töltött napokra vonatkozóan fontos, hogy a gyakorlati napoknak a teljes képzési időt tekintve el kell érniük a szorgalmi időszak napjainak legalább 75 százalékát.
  • A duális képzésben részt vevő hallgatók órarendje ugyanolyan, mint a hagyományos képzési formában tanuló hallgatóké, ugyanazt az elméleti tudást is kapják meg.
  • A különbség a gyakorlati ismeretek megszerzésében, időbeosztás szempontjából pedig a vizsgaidőszakokban és a szünetekben van, hiszen a képzés gyakorlati részének letöltése legnagyobb részt ezekben az időszakokban történik, a felsőoktatási intézmény és a duális képzési gyakorlóhely által közösen elkészített, félévekre és tantárgyakra lebontott Egyeztett Duális Képzési Programnak megfelelően. A hallgatót életkorától függően évi minimum 20 nap szabadság illeti meg.

/Forrás: unilife.hu/

A Dunaújvárosi Egyetemen jelenleg 6 képzésen indul duális képzés:

• anyagmérnök
  • gazdálkodási és menedzsment
  • gazdaságinformatikus
  • gépészmérnöki
  • mérnökinformatikus
  • műszaki menedzser

Akik hozzánk jelentkeztek, több mint, 30 partnercég közül tudnak duális gyakorlati helyet választani. A cégek teljes listáját itt találod: https://uniduna.hu/jelentkez%C3%A9s

Tudj meg többet a duális képzésről a www.uniduna.hu/dualis honlapon keresztül és add le a jelentkezésed még ma!

A Dunaújvárosi Egyetem duális képzéséhez kapcsolódó tevékenységeket az EFOP-3.5.1- 16-2017- 00006 pályázat támogatja!