A Dunaújvárosi Egyetem szinte minden képzésére megfelelő egyik tantárgy lehet a felvételi során a matematika.

A sikeres felsőoktatási felvételi elsősegítéséért a DUE az 3.4.4-16-2017-00022 projekt keretében számos felkészítő programot és kurzust indított a félévben. Ilyen képzés volt például a középszintű matematika érettségi, mely jövőre tervezetten kibővítésre kerül emelt szintű felkészítésre.

A felkészítő résztvevői heti 2x2 órában átlagosan 5-10 fős csoportokban sajátították el a matematika minden kompetenciáját.

Megkérdeztük a felkészítő kollégát, hogy miért kiváló kisebb csoportokban oktatni.

"Az alacsony létszám nagyban segíti a sikerességet, hiszen jut idő mindenki kérdéseire, visszajelzéseire. Gyakran jut szóhoz minden diák. A különböző iskolákból érkező tanulók színesítik a képet. Az óra utáni kötetlen beszélgetésben szívesen hallanak róla, hogy másik intézményben mi hasonló, mi más, mint náluk. "

Milyen visszajelzést kaptunk az órákról? Tettük fel a kérdést.

"Én azt tudom, hogy szívesen jártak órára. Néha elhangzott, hogy az iskolájukban megírt dolgozat sikerességében is segített."

Ha szeretné matematika tudását gyarapítani, esetleg újra felfrissíteni akkor készüljön fel a Dunaújvárosi Egyetemmel!

EFOP-3.4.4-16-2017-00022 "MTMI szakok népszerűsítése a Dunaújvárosi Egyetemen és vonzáskörzetében" projekt támogatásával!