A Pécsi Tudományegyetem (PTE) "Moon Bike" címmel közösségformáló kihívást hirdet!

A Moon Bike kihívás lényege: biciklivel eljutni a Holdra, azaz megtenni 384 400 km-t, amely a Föld és a Hold közötti távolság nagysága. A projekthez a Facebookon keresztül lehet majd csatlakozni. A tekerés szerelmeseinek nincs más dolguk, mint tekerni és bármilyen kerékpáros applikációt letöltve a telefonjukra a megtett távot screenshot kép formájában üzenetben vagy bejegyzésként elküldeni a MoonBike2020 facebook oldalára.

A szobabiciklivel, túra- vagy országúti kerékpárral is teljesíthető a kihívás. Hobbi és profi kerékpározók érdeklődését is várják a 80 napon keresztül tartó kihívásra.

A kezdeményezésről bővebben ITT és ITT olvashat.

A Dunaújvárosi Egyetemen a sportkommunikáció támogatója az EFOP-3.4.3-16-2016-00017 számú projekt.