2019. szeptember 17-én került megrendezésre a Dunaújvárosi Egyetem és Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata által az egyetemi Zöld Nap.

Az esemény Dr. Nagy András Tudományos és Kutatási Rektorhelyettes nyitóbeszédével kezdődött.

A megnyitót követően az érdeklődők 5 előadáson vehettek részt, témájuk a zöld energia felhasználásához és elektromobilitáshoz kapcsolódott.

Leginkább az elektromos autókra, környezeti problémákra és megoldásokra, üvegházhatásra, és az energiatudatos szemléletmódra került fókusz az előadások során.

Az egyetem A épületének folyosóján kiállítás került megrendezésre: Műszaki Intézet kísérletekkel, Informatika Intézet 3D nyomtatóval, VR szemüveggel, és informatikai megoldásokkal települt ki, míg a DUE és az Önkormányzat standján kvízjátékkal és elektromobilitáshoz kapcsolódó járművekkel ismerkedhettek az érdeklődők.