A Dunaújvárosi Egyetem a TDK "előfutáraként" minden tavaszi félévben Tehetségnapi Konferenciát szervez.

A Tehetségnapon a hallgatók előadás formájában bemutathatják azt a témát, amivel tanulmányaik mellett foglalkoznak. A TDK-hoz hasonlóan a bemutatott témák egy zsűri által értékelésre kerülnek, a zsűri ez alapján sorrendet állapít meg és javaslatot tesz díjazásra.

A Tehetségnapon bemutatott témák esetében dolgozat megírása nem feltétlenül szükséges, azonban interaktív bemutató a munka színvonalát emelheti.

Tervezett szekciók:

• Neveléstudomány
  • Társadalomtudomány
  • Informatika
  • Műszaki
  • Középiskolás
  • Social Science

A Tehetségnapon várjuk a középiskolás diákokat is!

Bemutatóval kapcsolatos információk: a téma bemutatására 15 perc áll rendelkezésre, melyet általában 5 perc vita követ.

Értékelés: Az előadást a zsűri pontozza, ezen pontok összege alapján állapítja meg a sorrendet és tesz javaslatot a díjakra.

Jutalmazás: A Tehetségnapon minden résztvevő, az előadást megtartó hallgató emléklapot vehetnek át, valamint a Tehetségnapon helyezést elérő hallgatók az elért helyezést is tartalmazó oklevelet kapnak.

A bemutató főbb értékelési szempontjai:

1, eredmények bemutatása

2, előadás stílusa, gazdálkodás az idővel

3, szemléltető eszközök használata

4, vitakészség és szakmai kompetencia

A Tehetségnapi konferencia szervezőbizottsága:

Elnök: Dr. Ágoston György tudományos és kutatási rektorhelyettes

Társelnök, szervező: Dr. Kővári Attila TDT Elnök