A projekt átfogó célja az egyetem gyakorlati képzéssel, oktatással, kutatással kapcsolatos infrastruktúrájának fejlesztése annak érdekében, hogy a tudásalapú társadalom és gazdaság követelményeinek megfelelő, európai és globális értelemben véve is versenyképes szolgáltatásokat legyen képes nyújtani. A projekt segítségével a hallgatói terek, hallgatók által használt oktatási eszközök fejlesztésre, modernizálásra kerülnek, valamint egyes célzott épület beruházások valósulnak meg.

Célunk a képzések fejlesztésének „értéklánc-alapú” megközelítése, ennek keretében a hallgatók sikerességének támogatása, munkaerő-piaci kihívásoknak való megfelelésük elősegítése. Ennek érdekében fejlesztésre kerül a Dunaújvárosi Egyetem intézményi adathálózat, mely olyan szintű WiFi lefedettséget hoz létre az intézmény oktatási épületeiben, amely biztosítja az átlagos 100 Mbps –os sávszélesség elérését. A WiFi hálózat kialakítása lehetővé teszi a hallgatók számára az oktatásban saját eszközeik bevonását, használatát is. A projekt során fejlesztésre kerül továbbá a beágyazott rendszerek laboratóriuma, a mechanikai tervezést segítő 3D nyomtató technológia, valamint beruházások valósulnak meg a Könyvtár és Információs Központban annak érdekében, hogy az újonnan létrejött munkaállomások minél hatékonyabban tudják segíteni a hallgatók tanulását. A gyerekbarát intézményi célkitűzések elérésének érdekében 2 db „Baba-mama szobát” kívánunk kialakítani a Dunaújvárosi Egyetem vagyonkezelésében lévő épületeiben. A beruházás eredményeképpen az intézmény számára rendelkezésre állnak majd olyan közösségi terek, melyek a női munkavállalók, illetve női hallgatók aktívabb és teljesebb részvételét teszik lehetővé az intézmény működésében, kiegészítve az egyetem családbarát szolgáltatási jellegét, illetve biztosítva harmadik missziós célkitűzéseit. Az egyetemi campus területén belül a főépületben, illetve az informatikai épületben alakítunk ki 1-1 db „Pelenkázó és babaszoba helyiséget” összesen mintegy 27 m2-nyi alapterületen.

Projekt száma: EFOP-4.2.1-16-2017-00011

Elnyert támogatás: 179 962 861 Ft

Megvalósítás: 2017.07.01-2018.06.30

Dunaújváros, 2017. július 1.