Projekt teljes neve: Gyakorlati képzések fejlesztése a Dunaújvárosi Egyetemen
Dunaújvárosi Egyetem szerepe a projektben: Kedvezményezett
Projekt azonosító száma: RRF-2.1.2-21-2022-00002
Szerződött támogatás összege: 1.242.988.313 forint
A támogatás mértéke: 100%
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2025. június 30.
A projekt tartalmának bemutatása:
A Dunaújvárosi Egyetem, mint kedvezményezett összesen 1,243 milliárd forint vissza nem térítendő hazai és uniós támogatást nyert el a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz keretében meghirdetett, „RRF-2.1.2-2021 Gyakorlatorientált Felsőfokú Képzések Infrastrukturális- és Készségfejlesztése" felhíváson.
A felsőoktatás kihívásaira, az intézmények értékteremtő folyamatainak újra értelmezésére a Dunaújvárosi Egyetem a képzési kínálat piaci igényekhez való igazításával, oktatási innovációkkal, a mennyiségi növekedési stratégiák helyett a minőségi stratégiák támogatásával kíván válaszolni. Az Egyetem a tudásintenzív és innovatív ágazatokat erősítve, a nagyvállalatok szinergiáját kihasználó gazdasági és térségi központi szerep kialakítására törekszik.
Az infrastruktúrafejlesztés pillér keretében cél a felsőoktatási intézmények gyakorlati képzéseihez, oktatáshoz, minőségi intézményi szolgáltatások nyújtásához kapcsolódó épületinfrastruktúra és eszközállomány energiahatékonyság központú fejlesztése, figyelemmel a zöld és digitális átállás elősegítésére. A megvalósuló beruházások hozzájárulnak a magyar felsőoktatási rendszer teljesítményének fokozásához, hozzáférhetőségének javításához, a hosszú távú finanszírozás fenntarthatóságához, ezen belül a saját bevétel növelő képességének erősítéséhez.
A beruházás fokozza a képzések és gazdasági igények közötti kapcsolatok erősítését és javítja a hallgatók munkaerőpiaci kompetenciáit, amely lehetővé teszi a technológiai paradigmaváltás (ipari átalakulás, digitalizáció) által érintett munkaerőpiaci helyzethez való alkalmazkodást. A beruházás célja továbbá, hogy növelje a felsőoktatási hallgatók és dolgozók releváns kulcskompetenciát és gyakorlati készségeit, valamint előmozdítsa az oktatási innovációt.
A megvalósuló fejlesztések emellett elősegítik a képzési kapacitások modernizálását, valamint a tudásbázisok növelését és hozzáférésük javítását, hozzájárulnak a hazai felsőoktatási rendszer nemzetközi versenyképességének növeléséhez és elősegítik a hazai intézmények fokozottabb bekapcsolódását az Európai Felsőoktatási Térségbe.
A 100%-os mértékben támogatott projekt befejezése tervezetten 2025. június 30-ig valósul meg.
A projektben tervezett tevékenységek:
- B főtevékenység
- Tanulmányok készítése -fizikai klímakockázati értékelés, környezeti hatásvizsgálat készítése
- Épületenergetikai rendszer tervezése és kivitelezése
- C főtevékenység
- IT biztonsági eszközök és technológiák
- Oktatási eszközök beszerzése
- eBánki integrált tanulás- és tartalommenedzsment rendszer bevezetése
- HRM rendszer bevezetése