Kedvezményezett neve: Dunaújvárosi Egyetem
Szerződött támogatás összege: 7 641 808 Ft
Támogatás mértéke:  100%

Rövid összefoglaló

A HSUP Magyarország első felsőoktatási szintű startup programja, amelynek fő célja a hazai egyetemisták megismertetése az innováció világával, a modern vállalkozói ismeretekkel és a startupok működésével, mindezt egy új, saját fejlesztésű, minden egyetemnek közös e-learning platformon keresztül. A HSUP egy két féléves e-learning tárgy, amelynek első félévében az innovatív gondolkodásmód és a startup világ megismerése kerül a fókuszba, míg a második félévben egy innovatív vállalkozás felépítésével kapcsolatos gyakorlati tudást sajátíthatnak el a hallgatók.  Az első félév végén a vizsga mellett a hallgatók vállalkozási ötletükről egy one-pagert készítenek, amelyen a második félév során egyetemük javaslatára és az NKFIH részéről az egyetem részére nyújtott ösztöndíjtámogatásával dolgozhatnak. Jelent projekt tárgya a program nyertes vállalkozási ötleteinek kiválasztása, az ötletek kidolgozásának, hallgatói csapatok előrehaladásának támogatása és az ösztöndíj-támogatási elemének lebonyolítása a Dunaújvárosi Egyetemen. Az egyetem a projekt keretében lehetőségei szerint gondoskodik az NKFIH által nyújtott támogatás a Hungarian Startup University Program céljainak megfelelő hasznosulásáról.

Projekt időszak: 2021.03.01 - 2021.06.30.