Projekt: Multifunkciós mérőműszerek beszerzése

Projekt kódja: Az NFA képzési alaprész decentralizált beruházási keretéből finanszírozandó, fejlesztésre irányuló beruházások támogatásához
Támogatás összege: 1 032 000 Ft
Támogatás intenzitása: 100%

A Dunaújvárosi Főiskola a Műszaki Intézet laborjaihoz kapcsolódóan vásárolt 1 db légtechnikai és klímatechnikai kombinált mérőműszert. A projekt keretében beszerzett eszköz egyrészt szorosan illeszkedik a Dunaújvárosi Főiskola meglévő műszaki laborjaihoz; pl. a Gleeble, Metallográfiai, MAID-LAB, illetve a felületfizikai laboratóriumokhoz. A Műszaki Intézet számára beszerzendő eszközök az előzőek mellett a géptan laboratóriumban végzett tevékenységek során is használhatóak. Jelen projekt fő célja a gyakorlatigényes alapképzési szakokon  folytatott gyakorlati képzéshez szükséges tárgyi feltételek fejlesztése, s a képzés gyakorlati oktatásához szükséges eszközök beszerzése.