Melléklet (ami az elektronikus jelentkezési laphoz csatolandó)
1. A képzési cél:
A pedagógusi tevékenység ellátásához szükséges jogi, közoktatási, vezetési-szervezési elméleti és gyakorlati ismeretek elmélyítése, a legújabb ismeretekkel történő megújítása mellett a vizsgaelnöki feladatok ellátására való felkészítés.
2. A jelentkezés feltétele:
A belépéshez elfogadható bármely tanári MA szakon szerzett végzettség, egyetemen vagy főiskolán szerzett tanári diploma, tanító, szakoktató, óvodapedagógus, gyógypedagógus, szociálpedagógus vagy egyéb, legalább főiskolai szintű pedagógus végzettség.
3. Az oklevélben szereplő szakirányú képzettség megnevezése:
Szakvizsgázott pedagógus (vizsgaelnöki szakértő)
4. Képzési idő:
(a képzés csak levelező tagozaton indul) 4 félév
5. A képzés főbb tanulmányi területei:
Szakmai alapozó kötelező ismeretek: 55 kredit
Vizsgaelnöki speciális szakmai ismeretek: 55 kredit
Szakdolgozat: 10 kredit
6. Éves tanulmányi terv:
Konzultációs időszak: szorgalmi időszak 13 hét, ezen belül kéthetente két nap (péntek, szombat).
Vizsgaidőszak: félévenként 4 hét.
7. A minősítés feltételei:
A záróvizsgára bocsátás feltételei:
- a záróvizsgára bocsátás feltétele a végbizonyítvány (abszolutórium) megszerzése,
- a bíráló által elfogadott szakdolgozat
8. A záróvizsga részei:
- a szakdolgozat védése,
- átfogó (komplex szóbeli vizsga)
Az oklevél minősítése: Az opponens véleményének figyelembevételével a szakdolgozat védésére adott érdemjegy, valamint a szóbeli vizsgára adott érdemjegy egészre kerekített átlaga.
9. Korábban szerzett ismertek, gyakorlatok beszámítási rendje
Az egyetem elismeri a hallgató bármelyik felsőoktatási intézményben folytatott tanulmányai során kredittel elismert tanulmányi teljesítményét függetlenül attól, hogy milyen felsőoktatási intézményben, milyen képzési szinten folytatott tanulmányok során szerezte azt. Az elismerés – tantárgyi program alapján – kizárólag a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetésével történik. Az egyetem elismeri a kreditet, ha az összevetett ismeretek legalább hetvenöt százalékban megegyeznek.
Az egyetem a munkatapasztalat alapján szerzett ismereteket is elismeri. Az elismerés a hallgató előzetes tanulásának, a munkatapasztalatának bizonyításából (portfólió) és az esetlegesen hiányzó ismeretek, készségek felméréséből pótlásából, és a szakterületen korábban megszerzett tudás felméréséből áll.
10. A jelentkezés formája
Jelentkezés az „ Elektronikus jelentkezés” linkre kattintva lehetséges az ott megadott jelentkezési időszak alatt.
Jelentkezési időszak: a szak meghirdetése esetén az év augusztus-szeptember hónapjában, keresztfélév esetén január-február hónapban. Amennyiben lehetséges a szakra történő jelentkezés, úgy annak pontos időszakáról az „Elektronikus jelentkezés” link alatt tájékozódhat.
Felvételi ügyintézés
Dunaújvárosi Egyetem
Tel.: +36 (30) 012-1682
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.