Tantervi Háló

 Mintatanterv 

Elektronikus jelentkezés

 

  1. A képzési cél:

A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik ismerik a felnőttképzés történeti és jelenlegi változásait, megalapozott tudással rendelkeznek a felnőttoktatás tartalmi, pszichológiai, pedagógiai hátteréről. Felkészültek a felnőttkor pszichikus sajátosságainak, az egyéni problémáknak és az adott társadalmi környezetnek a figyelembevételével a felnőttoktatási folyamatok tervezésére, szervezésére, irányítására, értékelésére, akik jártasak a felnőttkori tanulás és fejlődés támogatásának módszertanában, akik jogi és szervezési ismeretek birtokában felkészültek az akkreditációs eljárásokat végzésére, szervezésére, ellenőrzésére.

 

  1. A szakképzettség oklevélben szereplő megnevezése:

Felnőttoktatási fejlesztő

  1. A jelentkezés felvétele:
  2. a) Alapképzésben (BSc/BA) szerzett pedagógus végzettség és szakképzettség; továbbá bármely képzési területen, bármely alapszakon szerzett végzettség és szakképzettség és a (felnőtt)oktatásban eltöltött 3 éves gyakorlat

vagy

  1. b) főiskola szintű pedagógus végzettség és szakképzettség; továbbá bármely főiskolai szintű végzettség és szakképzettség és (felnőtt)oktatásban eltöltött 3 éves gyakorlat

 

  1. A képzés: 4 félév

 

  1. A szakképzettség megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma: 120 kredit

 

  1. A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditértékek:

 

  • Szociológia és módszertan tanulmányi terület: (összesen: 19-22 kredit)

 

  • Andragógia tanulmányi terület (összesen: 37-40 kredit)

 

  • Közgazdasági és jogi tanulmányi terület (összesen: 23-29 kredit)

 

  • Gyakorlati és tréning tanulmányi terület (összesen: 33 kredit)

 

  1. A szakdolgozat kreditértéke: 8 kredit

 

  1. Éves tanulmányi terv:

 

Konzultációs időszak: szorgalmi időszak 13 hét, ezen belül kéthetente két nap (péntek, szombat)

 

Vizsgaidőszak: félévenként 4 hét

 

  1. A minősítés feltételei:

- a záróvizsgára bocsátás feltétele a végbizonyítvány (abszolutórium) megszerzése,

- a bíráló által elfogadott szakdolgozat

 

  1. A záróvizsga részei:

- a szakdolgozat védése,

- átfogó (komplex szóbeli vizsga)

Az oklevél minősítése: Az opponens véleményének figyelembevételével a szakdolgozat védésére adott érdemjegy, valamint a szóbeli vizsgára adott érdemjegy egészre kerekített átlaga.

  1. Korábban szerzett ismertek, gyakorlatok beszámítási rendje:

Az egyetem elismeri a hallgató bármelyik felsőoktatási intézményben folytatott tanulmányai során kredittel elismert tanulmányi teljesítményét függetlenül attól, hogy milyen felsőoktatási intézményben, milyen képzési szinten folytatott tanulmányok során szerezte azt. Az elismerés – tantárgyi program alapján – kizárólag a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetésével történik. Az egyetem elismeri a kreditet, ha az összevetett ismeretek legalább hetvenöt százalékban megegyeznek.

Az egyetem a munkatapasztalat alapján szerzett ismereteket is elismeri. Az elismerés a hallgató előzetes tanulásának, a munkatapasztalatának bizonyításából (portfólió) és az esetlegesen hiányzó ismeretek, készségek felméréséből pótlásából, és a szakterületen korábban megszerzett tudás felméréséből áll.

 

  1. A jelentkezés formája

    Jelentkezés az „  Elektronikus jelentkezés” linkre kattintva lehetséges az ott megadott jelentkezési időszak alatt.

     

    Jelentkezési időszak:

    Jelentkezési határidő: a szak meghirdetése esetén az év augusztus-szeptember hónapjában, keresztfélév esetén január-február hónapban. Amennyiben lehetséges a szakra történő jelentkezés, úgy annak pontos időszakáról az „Elektronikus jelentkezés” link alatt tájékozódhat.

     

    Felvételi ügyintézés

    Dunaújvárosi Egyetem
    Tel.: +36 (30) 012-1682
    E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.