Elhunyt Tóth Ferenc, a Dunaújvárosi Egyetem tiszteletbeli polgára.

Tóth Ferenc Faddon született. A tolnai Földvári Mihály Általános Gimnáziumban érettségizett, és 1974-ben szerzett gépész üzemmérnök diplomát a Nehézipari Műszaki Egyetem dunaújvárosi főiskolai karán. 1976-ban ugyancsak Dunaújvárosban műszaki tanárként végzett, majd 1993-ban közgazdasági szakokleveles gépész üzemmérnöki oklevelet szerzett.

1973-tól a faddi termelőszövetkezetben gépész üzemmérnökként dolgozott.

1979-től Faddon a Tolna Megyei Önkormányzat nevelőotthonában tanított, majd 1988-tól 1990-ig a Tolna Megyei KÖJÁL fizikusaként dolgozott.

A Tolna Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány ügyvezető igazgatója volt 1999 és 2010 között.

1. december 23-tól kormánymegbízott, a Tolna Megyei Kormányhivatal vezetője.
  2. február 14-ig az Országgyűlés Oktatási, tudományos és kutatási bizottságának tagja.

Évekig versenyszerűen kézilabdázott. 1998 és 2001 között a Magyar Olimpiai Bizottság tagja volt.

Aktív éveit követően sem szakított véglegesen a közigazgatás ügyével: 2014-től a Miniszterelnökséget vezető miniszter megbízásából segítette és koordinálta a kormányhivatalok tevékenységét.

A Paksi Atomerőmű Igazgatóságának tagja volt.

Életműve elismeréseként a Tolna Megyei Önkormányzat Közgyűlése a testület által adható legrangosabb díjat, a „Tolna megyéért” emlékplakettet adományozta részére 2017-ben. 2019 márciusában a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje kitüntetést vehette át Tolna megye fejlesztésében, valamint a helyi közigazgatási rendszer átalakításában vállalt szerepe elismeréséül. Szülőhelye, Fadd díszpolgára volt.

1. szeptemberében a Dunaújvárosi Egyetem Szenátusa Dunaújvárosi Egyetem Tiszteletbeli Polgára címben részesítette az intézmény működéséért tett támogató munkájáért.
  2. december 16-án a Dunaújvárosi Egyetem képviseletében Dr. András István rektor fájó szívvel búcsúzott személyesen tiszteletbeli polgárunk végső megemlékezésén Faddon.