Dunaújvárosi Egyetem Rektora 2016. szeptember 12-17. közötti időszakra írta ki a DUE- EHÖK Elnökség tagjainak választását.

Pályázás feltételei: Pályázatot csak a Dunaújvárosi Egyetem aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező nappali és levelező tagozatos hallgatója nyújthat be. Csak egy tisztségre lehet pályázatot benyújtani.

A pályázatnak tartalmaznia kell:

· Fényképes önéletrajz

· Motivációs levél

A pályázat beadásának határideje, helye: 2016. augusztus 29. – szeptember 5. 12:00 óráig - Kerpely Antal Kollégium 33-as épület 106-os iroda (Dózsa Gy. u. 33.)

Pályázható tisztségek és feladatkörei:

EHÖK Elnök

Az EHÖK elnöke az Egyetem Hallgatói Önkormányzat vezetője, aki jogszabályi keretek között felelősséggel tartozik az EHÖK gazdálkodásáért, az EHÖK testületei Határozatainak végrehajtásáért, képviseli az EHÖK-ot az Egyetem vezetése, testületei és külső fórumok előtt. Az EHÖK elnöke köteles tájékoztatni az Egyetem rektorát és kancellárját az EHÖK vezetésében, képviseletében beállt változásokról írásban, a változást követően haladéktalanul, de legfeljebb öt napon belül.

Feladatkör:

a) Az EHÖK Alapszabály TVSZ, a TJSZ egyéb, a hallgatókat érintő szabályzatok, valamint a feladatával kapcsolatos irányadó szabályzatok megismerése és azok rendeltetésszerű

alkalmazása.

b) Rendszeres kapcsolattartás az Egyetem és az EHÖK testületeivel, az EHÖK-tal együttműködő szervezetekkel.

c) Szorgalmi időszakban legalább 2 hetente, de minden jelentős - a hallgatókat érintő - intézményi döntés előtt elnökségi ülés összehívása és levezetése.

d) Folyamatos munkakapcsolat fenntartása az Egyetem rektorával, a kancellárjával, más vezetőivel, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (továbbiakban: HÖOK) elnökségi tagjaival, régió elnökével és a felsőoktatás egyéb szereplőivel.

e) Az EHÖK referensek, munkatársak munkájának, koordinálása és ellenőrzése.

f) Az Elnökség tájékoztatása az általa elvégzett EHÖK-tal kapcsolatos tevékenységekről.

g) A EHÖK Irodában dolgozó Egyetemi gazdasági - és üzemeltetési igazgatósági – hivatali adminisztrátor tevékenységének koordinálása.

h) Az Egyetemi bizottságokba delegált hallgató tagok munkájának ellenőrzése.

i) Az Elnökség, és a Küldöttgyűlés határozatainak végrehajtása és annak ellenőrzése.

j) Az Elnökségi ülések és Küldöttgyűlés előkészítése, az Elnökségi ülés levezetése.

k) Küldöttgyűlés tagja, FB tagja, vagy FB ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány beérkezése

esetén gondoskodik a benyújtást követő 8 munkanapon belül a Küldöttgyűlés összehívásáról.

l) Havi bontásban írásbeli beszámolási kötelezettséggel tartozik az FB-nak.

m) Évente egyszer a Küldöttgyűlés által elfogadott, írásbeli (pénzügyi és szöveges) beszámoló alapján beszámol az Egyetem szenátusának az EHÖK éves tevékenységéről.

n) Felelős az EHÖK szabályszerű pénz- és vagyonkezeléséért.

o) Pályázati lehetőségek figyelése.

p) Hetente négy óra ügyelet tartása az EHÖK Irodában.

Kommunikációért felelős elnökségi tag

A Kommunikációért felelős elnökségi tag fő feladata az EHÖK hírnevének gondozása, arculata és külső megjelenése.

Feladatkör:

a) Az EHÖK Alapszabály, TVSZ, a TJSZ egyéb, a hallgatókat érintő szabályzatok, valamint a feladatával kapcsolatos irányadó szabályzatok megismerése és azok rendeltetésszerű

alkalmazása.

b) Kapcsolattartás az Egyetem Kommunikációs Központjával.

c) Az Egyetem Kommunikációs Központja által jóváhagyott és rendelkezésre bocsátott információk megfelelő formában történő széleskörű nyilvánosságra hozatala.

d) Információáramlás biztosítása az EHÖK-on belül.

e) Az EHÖK belföldi és külföldi kapcsolatainak fenntartása, kommunikálása.

f) Az EHÖK honlap működtetésének koordinálása.

g) az EHÖK elnöksége által hozott döntések, határozatok nyilvánosságának biztosítása.

h) Folyamatos kapcsolattartás az EHÖK és az egyéb öntevékeny szervezetekkel.

i) Havi bontásban írásbeli beszámolási kötelezettséggel tartozik az FB-nak, az EHÖK Elnökségnek.

j) Hetente négy óra ügyelet az EHÖK Irodában.

Helyszínek:

- „F” épület földszinti aula

- Kerpely Antal Kollégium (33-as és 37-es)

2016. szeptember 12.-17. 08:30 – 18:00 óra

Dunaújváros, 2016. augusztus 25.

Dunaújvárosi Egyetem Választási Bizottsága