Több, mint kétezer diák kereste fel január 10 és 12. között a Dunaújvárosi Egyetem standját a budapesti Educatio Kiállításon, a legrangosabb magyarországi felsőoktatási rendezvényen.

A látogatók körében hatalmas érdeklődés volt az anyagmérnöki, gépészmérnöki, mérnökinformatikus, informatikai képzések iránt, de a kommunikációs szak is töretlenül népszerű a továbbtanulni vágyó diákok körében. A Dunaújvárosi Egyetem, az alkalmazott tudományok egyeteme nagy hangsúlyt fektet a magas nívójú, gyakorlatorientált duális képzésekre, így egyre több érdeklődőt vonz e szakképzés.
A standon 15 fővel képviseltette magát a Dunaújvárosi Egyetem, a látványos „aufhauer” ruházatot viselték a hagyományőrző hallgatók. Pályaorientációs tanácsadás is segítette a leendő hallgatókat a választásban. Nemcsak informatív volt, hanem látványelemekben is bővelkedett a Dunaújvárosi Egyetem standja, a látogatók kipróbálhatták a VR szemüveget és a hegesztő szimulátort.
2019. január 26-án Családi Nyílt Nappal várja az érdeklődő diákokat és kísérőiket a Dunaújvárosi Egyetem.

Az Educatio Kiállításon való megjelenés az EFOP-3.5.1-16-2017-00006 projekt keretében valósult meg.