A Dunaújvárosi Egyetem Bánki Donát Technikumában 2024. április 16-án délelőtt véradást szervezett a Magyar Vöröskereszt, melyre a dunaújvárosi lakosokon kívül most elsősorban a Bánkis tanulókat, valamint oktatókat várták.

A felhívásra a 18 éven felüli diákok többsége lelkesen reagált, sokan elmentek vért adni, hogy ezzel is segítsék a rászorulókat. A diákokat a Vöröskereszt önkéntesei várták, akik tájékoztatták őket a véradás menetéről, és ellenőrizték az egészségügyi alkalmasságukat.

(Bánkis tanulók a keddi véradáson. Fotó: Szerdahelyi Éva – DUE)

A véradáson részt vevő diákok motivációi eltérőek voltak. Vannak, akiket már régóta foglalkoztatott a véradás gondolata, míg másokat a családtagjaik vagy ismerőseik betegsége ösztönzött. Akadt olyan is, aki egyszerűen csak tenni akart a közösségért, és segíteni a rászorulókon.

A tanulók nemcsak vért adtak, hanem értékes tapasztalatot is szereztek az önzetlenség és a közösségi szolgálat fontosságáról, ami hosszú távon is meghatározó lehet az életükben.