A tetőszerkezet bontásával, illetve cseréjével látványos részéhez érkezett az egyetemi főépület felújítása.

(Fotó: DUE)

A 2023. nyarán megkezdett kivitelezési feladatok a ZÁÉV Építőipari Zrt. fővállalkozásában valósulnak meg. A szakemberek a kiviteli tervezési feladatokat befejezték, a végéhez közelednek a belső bontási tevékenységek is. 2024. februárra elkészült a pince szigetelése, jelenleg a tetőszerkezet megújítása mellett a belső elrendezés kialakítása jelenti a legnagyobb feladatot.

A beruházás teljes költsége közel nettó 4,7 milliárd forint, amelyet a Dunaújvárosi Egyetemért Alapítvány a Magyar Bankholding Zrt. előfinanszírozása mellett a rendelkezésére álló intézményfejlesztési forrásból finanszíroz.

(Fotó: DUE)