A Dunaújvárosi Egyetem Munkahelyi Bölcsődéjében mára hagyománnyá vált, hogy a gyerekek és nevelőik mulatságot tartanak farsang alkalmából. Február 28-án kicsik és nagyok egyaránt mókás ruhákba öltöztek, hogy ápolják e tradíciót.

(A maskarások között volt boci, tündér, tűzoltó, katicabogár, Törpilla, de még forma 1-es pilóta is. Fotó: Szerdahelyi Éva - DUE)

Minden kis ünneplő jelmezbe bújt, mesésebbnél mesésebb kosztümökben vonultak be a terembe. Az egész délelőtt zajló forgatagban sokat táncoltak, énekeltek, hangos kiabálással és nagy zajjal elüldözték a hideget. Hívták, köszöntötték a tavaszt, hiszen hosszú volt már a tél, mindenki várja a meleget. Lelkesen készültek a nagy napra, előzetesen feldíszítették a bölcsödét, verseket tanultak.

A szülők farsangi fánkkal kedveskedtek a piciknek. Örömteli hangulatban telt ez évi a farsangi nap is.

(Fotó: Szerdahelyi Éva – DUE)