Tudta, hogy kiemelkedő jövedelemmel csalogatják a cégek, a végzős anyagmérnököket?

 

 

Szeretne jobban keresni, mint a többi mérnök? Tanuljon egy olyan szakmát, mellyel nélkülözhetetlenné teheti magát. Anyagmérnöki képzés kevés helyen és kis létszámmal elérhető az országban.

 

Amiből kevés van, az értékes. Az magyarországi egyetemek szakember kibocsátása nem tudja kielégíteni az ipar elvárásait. Épp ezért biztosít a Dunaújvárosi Egyetem lehetőséget a levelező képzésre, hiszen a munkáltatók, akár megkezdett képzés alatt is felvételt nyerhet a cégekhez.

 

De mit csinál az anyagmérnök?

Minden az alapanyagokkal kezdődik. Így van ez a műanyag poharak gyártásától az űrkutatásig. Első feladat a megfelelő kiinduló anyag kiválasztása. Ezt követi a gyártási folyamat, technológia megtervezése. A gyártás során a kész termék tulajdonságainak megtartása, javítása mellett a gazdasági szempontokat figyelembe véve folyamatosan finomítják fejlesztik az anyagokat és az eljárásokat. A késztermékek jellemzőinek tesztelése is anyagmérnöki feladat.

A XXI. század kulcs szavai, a fenntarthatóság, környezetbarát technológiák. A korábbi fejlesztések szinte kizárólag a termelés gazdaságosságára fókuszáltak. Ma a szabályzó környezet és a környezettudatos fogyasztók már az előállítás során felhasznált anyagok, energia szempontok alapján ítélik meg a terméket és az azt készítő vállalatot. A készterméknek pedig lehetőleg újrahasznosíthatónak, vagy környezetbarátnak kell lennie.

Ezek a változások fokozzák az anyagokat és gyártási tulajdonságaikat jól ismerő szakemberek iránti igényt, ami az anyagmérnököknek kínált kezdő fizetéseken is meglátszik.

A minőségellenőrzést, termék auditálást végző, elsősorban külföldi tulajdonú cégek is szívesen alkalmaznak anyagmérnököket, akik bizonyos területekre specializálódva nemzetközi karriert futhatnak be.

 

Hol tanulhat anyagmérnöknek?

A Dunaújvárosi Egyetem a kezdetektől (korábban kohómérnök) foglalkozik anyagmérnök képzéssel. Ma már a fémek és ötvözeteiken túl, a hallgatók tanulnak a műanyagokról, kerámiákról és a kompozit anyagokról is. A közelmúlt újdonsága, hogy megjelentek a nukleáris technológiába bevezető tárgyak.

A Paks II. Zrt.-vel közösen kialakított kutatási és fejlesztési központ, a tavaly lezárult 1,5 milliárd forintos fejlesztést követően magas színvonalú, egyes elemeiben egyedülálló laborkörnyezetet biztosít az anyagvizsgálatok ipari és tudományos célú felhasználására.

 

További információért kattintson a linkre: https://www.uniduna.hu/anyagmernoki 

 

Pótfelvételizzen a Dunaújvárosi Egyetemre, és szerezze meg a sikeres karrierhez szükséges biztos tudást!