2023. április 16. és 19. között Marosvásárhelyen a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem szervezésében rendezték meg a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Informatika Tudományi Szekcióját.

A Dunaújvárosi Egyetem részéről Borján Katalin (konzulensek: Dr. Király Zoltán, Burkus Ervin) és Vámosi Zoltán (konzulensek: Dr. Király Zoltán, Burkus Ervin) vettek részt a rangos megmérettetésen.

Borján Katalin mérnökinformatikus BSc hallgató „Hat szabadságfokú pózmeghatározás ipari robotok vezérlésére” munkájával, Vámosi Zoltán mérnöktanár MA hallgató pedig a „Virtuális Telekonferencia Robot -VR térhatás megvalósítása” című dolgozatával került be a diákok versenyébe.

A versenyre 17 egyetem, köztük 3 határon túli magyar nyelvű egyetem küldte el a legjobb hallgatóit.

A köszöntőben dr. Tonk Márton egyetemi tanár, a Sapientia EMTE rektora kihangsúlyozta, hogy bár csak kevesen kapnak díjakat az OTDK versenyein, de az összes résztvevő nyertes, hiszen ők az egyetemi hallgatók legjobbjai közül kerültek ki.

Ezúton is gratulálunk az OTDK-n szereplő diákjainknak!