A Budapesti Corvinus Egyetem Eurasia Review – Eurázsia felemelkedése névvel pályázatot hirdet! Minden információ megtalálható a cikkben!

A Budapesti Corvinus Egyetem Eurázsia Központja a Magyar Nemzeti Bank támogatásával útjára indítja a negyedévenként megjelenő új tudományos folyóiratát az Eurasia Review-t, melynek az első különszáma Eurázsia felemelkedésére koncentráló tanulmánykötet.

A tanulmánykötetben megjelenő írások szerzőinek 30.000 Ft szerzői díjat ajánl honoráriumként az Eurázsia Központ.

A 21. században új világrend van kialakulóban, ahol a multilaterális együttműködés, az integráció, a protekcionizmus és az unilateralizmus együttes megjelenésével találkozunk. A jelenlegi geopolitikai, gazdasági, technológiai és társadalmi változások meghatározzák a jövőnket, egyúttal jelentős kihívások elé állítják a nemzeteket és az egyéneket egyaránt. A folytatódó geopolitikai átalakulás epicentruma kétségtelenül Eurázsia, ahol az eltérő kultúrák, gondolkodásmódok és politikák fúziója érvényesül. A publikációkat a következő témákban várjuk:

• GEOPOLITIKA A koronavírus járvány közepette Eurázsiában jelentős geopolitikai átalakulás megy végbe, amely számos lehetőséget és kihívást rejt magában. Figyelembe véve a jelenlegi globális trendeket Eurázsia összeköttetéseinek javítása megfelelő megoldást jelenthet a felmerülő problémákra.

• INFRASTRUKTÚRA, KONNEKTIVITÁS, KULTÚRA Azon túl, hogy Kína Övezet és út kezdeményezése a Kelet és Nyugat közötti legfontosabb közlekedési útvonal, Eurázsia a legfőbb kereskedelmi, szállítási és kulturális folyosók találkozásait is magában foglalja.

• GAZDASÁG A Covid-19 után a geopolitikai döntéshozatali folyamatok nagy mértékben fogják meghatározni Eurázsia gazdasági kapcsolatait, elősegítve a korábbiaknál is kiterjedtebb és gyümölcsözőbb együttműködés megteremtését.

• MULTILATERÁLIS EGYÜTTMŰKÖDÉS A globális válságból való kilábalás a járványt követően szükségessé teszi a szoros nemzetközi együttműködést, ezért a multilaterális intézmények várhatóan kulcsszerephez jutnak a gazdaság újranyitását és a fenntartható fejlődést célzó stratégiák kidolgozásában, végrehajtásában mivel legfőbb rendeltetésük, hogy megfelelő iránymutatással szolgáljanak az élet minden területén a gazdaságot, a társadalmat és a kormányzást is beleértve.

• PÉNZÜGYEK A tapasztalható változások és a fejlődés egyúttal a közgazdasági gondolkodás megújítását is szükségessé teszik, amelynek során nem csupán a növekedés, de a fenntarthatóság is központi szerepet kap. Számításba véve a nemzetközi környezet ingatagságát, az eurázsiai gazdaságok produktivitásának növelése kulcsszerephez jut a kiszámítható növekedés és a partnerségek kiteljesedésének biztosítása érdekében transzkontinentális szinten. A 2008-as pénzügyi válságot követően a pénzügyi rendszerben a digitális és FinTech iparágak előretörésének lehettünk tanúi, amelyek megváltoztathatják a hagyományos bankrendszert és a kifizetések rendszerét, a járvány pedig még inkább felgyorsíthatja a folyamatot.

• OKTATÁSI ÉS TECHNOLÓGIAI EGYÜTTMŰKÖDÉS Az előttünk álló időszakra készülve számos tényezőt kell figyelembe vennünk: az oktatás megnövekedett jelentőségét; a csúcstechnológiákat, mint a mesterséges intelligencia és a robotika; a társadalmi befogadás és a jólét előmozdítását, a környezet és a természeti erőforrások megőrzését – csupán a legfontosabbakat említve. Ma a sokat emlegetett Egészségügyi selyemút a világon az egyik legfontosabb csatornája az egészségügyi és technológiai együttműködésnek.

Az absztraktok befogadásáról és a tanulmányok elbírálásáról az Eurázsia Központ Bíráló Bizottsága dönt.

Az absztraktokat és a kéziratokat a következő e-mail címre kérjük elküldeni: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

A tanulmányokat az adott terület szakértői fogják lektorálni, kettős vak eljárással.

A lektorálás során értékelésre kerül a kéziratok objektivitása, eredetisége, tudományos értéke stb.

A 20 legjobb tanulmány nyomtatott kötetben, a többi E-book formájában kerül publikálásra.

Kérdés esetén az alábbi elérhetőségeken léphet kapcsolatba velünk: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Szerzői útmutató

Az absztraktok benyújtása

• Az absztrakt maximális terjedelme 200 szó (cím nélkül)
  • Tartalmaznia kell a szerző következő személyes adatait:
    • Teljes név;
    • Titulus
  • Intézményi affiliáció.

A fontosabb időpontok

• Absztrakt leadási határideje: 2021. március 15.
  • Az absztraktok elbírálása: 2021. március 17.
  • A tanulmányok leadási határideje: 2021. május 15.
  • A tanulmányok lektorálása kettős vak eljárással (double-blind peer review), a szerzőknek visszajelzés küldése: 2021. június 15.
  • A lektorálás alapján átdolgozott tanulmány leadása: 2021. július 15.
  • A könyv megjelenése: 2021. október.

Formai követelmények:

• A kéziratokat Microsoft Word szövegszerkesztővel készült fájlban kérjük e-mailen elküldeni.
  • A tanulmány terjedelme 30 000-40 000 leütés.
  • A kéziratnak tartalmaznia kell egy 150-200 szó terjedelmű összefoglalót.
  • Az Eurázsia Központ csak korábban nem publikált, eredeti tanulmányok kiadását vállalja.
  • A szöveget balra igazítva, formázás nélkül kérjük elkészíteni.
  • A táblázatokat és grafikonokat excelben vagy hasonló formátumban kérjük elküldeni.
  • Betűtípus: Times New Roman, betűméret: 12, sorköz: 1,5
  • A hivatkozás rendje: szövegközi hivatkozás
  • A hivatkozásokat az APA formátumnak megfelelően kérjük elkészíteni. Részletesebben lásd: https://libguides.library.usyd.edu.au/c.php?g=508212&p=3476096
  • Jegyzetek szerepeltetése a tanulmány végén végjegyzet formájában történhet.
  • A tanulmány végén szerepeljen egy bibliográfiai jegyzék, ABC sorrendben
  • A kézirat nyelve magyar