2020. február 15-én lejárt a 2019/2020-as általános felsőoktatás felvételi eljárási időszak.

A Dunaújvárosi Egyetem az „EFOP-3.4.4-16-2017-00022 MTMI szakok népszerűsítése a Dunaújvárosi Egyetemen és vonzáskörzetében” projekt keretében országos népszerűsítő kampány bonyolított le. Öröm volt intézményünk számára, hogy a nyílt napokon és egyéb beiskolázási rendezvényeken több, mint 15%-ot emelkedett a részvétételi szám.

A drasztikusan megváltozott felvételi követelmények jelentősen megnehezítették az intézmény beiskolázási tevékenységét.

Alkalmazott tudományok egyetemeként a műszaki és az informatikai terület kiemelt fontosságú intézményünk életében. Az anyagmérnöki alapképzést összesen 27-en választották. A prioritásnak számító gépészmérnöki alapképzésre 166 jelentkezés érkezett.  A mérnökinformatikus alapképzésre 273, míg a gazdaságinformatikus alapképzésre 125 fő jelentkezett. A műszaki szakoktató alapképzésre 13-an választották a Dunaújvárosi Egyetemet.

Mérnökinformatikus [rendszergazda] nappali képzésre az első helyes jelentkezés 200%-kal nőtt, az összes jelentkezés pedig 77%-kal. 85 fő jelentkezett nappali képzésre, levelező képzésre 60 fő.

Gazdaságinformatikus képzés esetében a nappali tagozatra érkezett összes jelentkezés 44%-kal nőtt. Nappali képzésre 39 fő, levelező képzésre 26 fő jelentkezett összesen.

műszaki felsőoktatási szakképzésre az összes első helyen megjelölt nappali jelentkezés 135%-kal nőtt. Levelező képzést első helyen 363%-kal többen jelölték meg, mint 2019-ben, az összes jelentkezés pedig 71%-kal nőtt. Összesen nappali képzésre 47 fő jelentkezett, levelező képzésre pedig 94 fő.

Felsőoktatási Szakképzésre történő jelentkezéshez nem szükséges az emelt szintű érettségi, minimum 240 pont elérésével akár bejutást nyerhet a felvételiző, és a képzést követően a hallgató számos előnnyel tud jelentkezni azonos alapképzésre.

Az„EFOP-3.4.4-16-2017-00022 MTMI szakok népszerűsítése a Dunaújvárosi Egyetemen és vonzáskörzetében” projekt támogatásával!