A keresztféléves felvételi eljárás eredménye alapján a Dunaújvárosi Egyetemre jelentkezett hallgatók száma ismét növekedett!

A tavalyi évhez képest húsz százalékkal nőtt a felvett hallgatók száma. A Dunaújvárosi Egyetem a 2019-es keresztféléves felvételi eljárásban minden mester és osztatlan szakját meghirdette. A jelentkezők több, mint 50%-a választotta a mérnök tanári szakot, de a gépészmérnöki képzés is népszerű volt.

A keresztféléves képzések minden évben februárban indulnak, így adnak lehetőséget azoknak a hallgatóknak, akik fél évet kihagytak, illetve mesterképzésben kívánnak részt venni.

A diákok a képzésre 2018. november 15-ig adhatták be jelentkezésüket, a felsőoktatási intézmények a keresztféléves eljárás kapcsán 2019. január 24-én hoztak döntést a ponthatárokról.

A Dunaújvárosi Egyetem 2019-es ponthatárai:

forrás: felvi.hu