A Dunaújvárosi Egyetemen diplomát szerzett pályakezdő műszaki szakemberek munkabére átlagosan bruttó 450 ezer forint, így közel 25%-kal meghaladhatja az átlagfizetést ezen a területen.

A műszaki területen végzett friss diplomás fiatalok keresetéről nemrégiben hozta nyilvánosságra adatait a 2017-es diplomás pályakövetési rendszer, mely kimutatások szerint átlagosan bruttó 450 ezer forint munkabért kapnak a Dunaújvárosi Egyetem műszaki szakjain végzett hallgatók, míg az átlag fizetés a munkaerőpiac ezen részén 300-350 ezer forint között van.

A teljes cikk az alábbi oldalon található meg:

(Forrás: eduline. hu)

A Dunaújvárosi Egyetem, piaci igényekhez alkalmazkodó képzéseivel nagy szerepet tölt be a diplomás szakemberek képzésében a régióban. E felsőoktatási intézmény célkitűzése, hogy magas színvonalú, gyakorlatorientált tudást nyújtson hallgatói számára, akik az értékes diploma birtokában nagy sikerrel integrálódhatnak a munkaerőpiacon.

A Dunaújvárosi Egyetem Műszaki Intézete az alábbi képzéseket indítja 2020. szeptemberében:

• Anyagmérnök BA/Bsc
  • Gépészmérnök BA/Bsc
  • Műszaki (gépészeti specializáció) FOSZK

Jelöld te is első helyen a Dunaújvárosi Egyetemet, és alapozd meg a jövődet nálunk!